Aerobiczna 6 weidera

Aerobiczna 6 weidera najlepsze ćwiczenia na mięśnie brzucha

Wiele osób marzy o płaskim oraz wyrzeźbionym brzuchu, bez żadnego skrępowania chcemy eksponować nasz piękny brzuch na plaży bądź na basenie. Piękne mięsnie brzucha dodają pewność siebie oraz powodzenie u płci przeciwnej, na czym zależy panom w szczególności. Bardzo istotnym elementem osiągnięcia owego celu jest dobrane odpowiedniego zestawu ćwiczeń na płaski brzuch oraz dobrych diet, które pozwolą szybciej osiągnąć dany rezultat bądź go znacznie poprawić.

Aerobiczna szóstka weidera jest jednym z najlepszych zestawów treningowych na mięśnie brzucha, ćwiczenia zawarte w treningu świetnie wzmacniają mięśnie brzucha oraz doskonale je wykształcają, cały trening składa się z zaledwie sześciu ćwiczeń aerobowych. A6W (aerobiczna 6 weidera) pozwala na szybkie spalanie zalegającej tkani tłuszczowej i pomaga wykształtować piękną rzeźbę mięśni brzucha.

Ćwiczenia a6w

Poniżej zaprezentujemy cykl treningowy oraz opiszemy poszczególne ćwiczenia treningu a6w. Jak sama nazwa wskazuje mamy do czynienia z sześcioma ćwiczeniami, jednak należy pamiętać aby wykonywać je kolejno bez żadnych przerw na rozluźnienie mięśni. Najistotniejszym z elementów ćwiczeń na mięsnie brzucha a6w jest zatrzymanie się w odpowiednim momencie na kilka sekund, w momencie największego naprężenia mięśni po to aby wzmocnić ich strukturę. Każde z ćwiczeń należy wykonywać na płaskim oraz twardym podłożu (najlepiej na podłodze), trening nie wymaga od nas żadnego specjalistycznego sprzętu aerobiczną 6 weidera można wykonywać bez problemu w domu. Poniżej znajduje się każde z ćwiczeń wraz z opisem w odpowiedniej kolejności.

#1

A6W: Ćwiczenie numer 1

Kładziemy się na płaskim podłożu z rękami wzdłuż tułowia. Podnosimy naprzemiennie nogi do góry pamiętając o zachowaniu kąta 90 stopni w kolanie oraz biodrze. Podczas podnoszeń nóg należy pamiętać o podnoszeniu barków bez odrywania tułowia (tak jak na obrazku obok). Jest to moment największego napięcia mięśni zatem staramy się wytrzymać trzy sekundy w takiej pozycji. Można dodatkowo objąć kolana dłońmi jednak nie należy ich podtrzymać zbyt mocno ponieważ rozluźnimy mięśnie brzucha.

#2

A6W: Ćwiczenie numer 2

Ćwiczenie numer dwa jest bardzo podobne do pierwszego, ponownie kładziemy się na płaskim podłożu jednak w tym wypadku unosimy obie nogi do góry pamiętając o zachowaniu kątów podobnie jak w poprzednim ćwiczeniu. Ponownie unosimy barki bez oderwania tułowia. W takiej pozycji należy wytrzymać 3 sekundy i przejść do kolejnego z ćwiczeń a6w

#3

A6W: Ćwiczenie numer 3

Bardzo podobne ćwiczenie do pierwszego, jedyną różnicą jest spleciecie rąk na karku zamiast trzymania ich wzdłuż tułowia. Pamiętajmy o tym aby
wytrzymać te 3 sekundy podczas największego napięcia mięśni brzucha.

#4

A6W: Ćwiczenie numer 4

Ćwiczenie numer 4 w treningu a6w jest połączeniem ćwiczenia trzeciego oraz drugiego. Polega na jednoczesnym podnoszeniu obu nóg wraz ze splotem rąk na karku. Należy utrzymać napięcie mięśniowe przez 3 sekundy gdy podnosimy barki bez odrywania tułowia.

#5

A6W: Ćwiczenie numer 5

W kolejnym ćwiczeniu splatamy ręce na karku oraz unosimy klatkę piersiową tak jak w ćwiczeniu 1 oraz 3 podnosimy naprzemiennie raz jedną raz drugą nogę jednak różnica polega na ciągłości ćwiczenia bez zatrzymania się w momencie napięcia mięśni. Zmieniamy nogi naprzemiennie od 5 do 15 razy.

#6

A6W: Ćwiczenie numer 6

Ostatnim z ćwiczeń jest unoszenie części barkowej wraz z obiema nogami, w takiej pozycji należy utrzymać się przez 3 sekundy i ponownie przejść do nowej serii ćwiczeń a6w.

 

Ważna informacja:

Należy pamiętać aby jedna seria ćwiczeń nie przekraczała łącznie 40 minut, jest to bardzo ważne ponieważ po 16 dniach treningu będziemy musieli znacznie przyśpieszyć wykonywanie ćwiczeń.

Harmonogram aerobicznej 6 weidera

harmonogram-a6w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.